تبلیغات
قول احسن - یکی دیگر از اصلاح‌طلبان تحریم‌خواه را بشناسید/ افشای ماجرای لابی اصلاح‌طلبان برای حمایت شیرین عبادی از روحانی
 
قول احسن
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : کوثری
مطالب اخیر
نویسندگان
شنبه 18 فروردین 1397 
شناسه خبر : 285676
براندازی به قیمت فشار بر ملت ایران؛ به قیمت وقاحت علیه ملت؛ به قیمت حقارت مقابل امثال ترامپ و به قیمت استقلال، عزت و شرافت سیاسی. هدف برایشان وسیله را توجیه كرده است! شیرین عبادی هم از این جمع جدا نیست
براندازی به قیمت فشار بر ملت ایران؛ به قیمت وقاحت علیه ملت؛ به قیمت حقارت مقابل امثال ترامپ و به قیمت استقلال، عزت و شرافت سیاسی. هدف برایشان وسیله را توجیه كرده است! شیرین عبادی هم از این جمع جدا نیست
گروه سیاسی-رجانیوز: صلح‌طلبی در دنیایی كه مصداق مفاهیم بدیهی را هم غرب با ملاك نفع و ضرر خویش تعیین می‌كند، می‌تواند نام دیگر جنگ طلبی باشد. شیرین عبادی هویتی خود ساخته و غرب ساخته دارد؛ حقوقدان، مدافع حقوق بشر، صلح‌طلب و از همه مهم‌تر برنده جایزه صلح نوبل. در دنیایی كه مفاهیم انسانی بازیچه دست سیاستمداران است، شیرین عبادی با ادعای صلح‌طلبی خواستار تحریم بیشتر علیه ایران شده است. او همچنین از سرمایه‌گذاران اروپایی خواسته در ایران سرمایه‌گذاری نكنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از جوان، البته او به تنهایی نمی‌تواند محور یک خیانت بزرگ باشد مگر آنکه افرادی در داخل کشور برای مقاصد گفتمان جناح خود به دنبال تحریم بیشتر اقتصاد ایران و نابودی ظرفیت‌ها از داخل باشند که در میان اصلاح‌طلبان کسانی با این منش و روش کم نیستند! تحریم اقتصادی ایران و فشار بر مردم راهی است كه مدعیان حقوق بشر برای ایجاد نارضایتی در ایران، انگیزه‌تراشی برای آشوب‌های خیابانی و مسلحانه‌ گروه‌های معاند و در نهایت خیال «تغییر حكومت» در پیش گرفته‌اند.
 

این رویكرد از سوی مخالفان جمهوری اسلامی نه جدید است و نه عجیب؛ اما نیاز دارد شكافته شود تا اداهای روشنفكری و ژست‌های صلح‌طلبی كسی را فریب ندهد. ماجرا فقط سخنان شیرین عبادی نیست. جریانی كه مدعی لیدری عناصر ضدانقلاب در خارج از كشور است و آرمانش تغییر حكومت در ایران است، برای رسیدن به این هدف از جان مردم ایران هم خواهد گذشت. نقاب‌های ساختگی باید بریزد تا روشن شود دود مبارزات به اصطلاح آزادی‌خواهانه برخی چگونه به چشم مردم ایران می‌رود و این میان، وظیفه جریانی داخلی كه سال‌ها صدای شیپورش برای حمایت از شیرین عبادی، در فضای سیاسی و اجتماعی كشور آلودگی صوتی ایجاد كرده، جریانی كه عبادی و امثال او برخاسته از آن هستند، سنگین خواهد بود.
 
براندازی به هر قیمتی!
 
شیرین عبادی در مصاحبه با خبرنگاری كه گفته می‌شود نزدیك به اسرائیل است، از لزوم تحریم‌های بیشتر علیه ایران می‌گوید و به شركت‌های اروپایی توصیه می‌كند كه در ایران سرمایه‌گذاری نكنند. او در گفت‌وگو با «الی لیك» خبرنگار راستگرای نشریه بلومبرگ، اصلاح نظام سیاسی ایران را ناممكن خوانده و مدعی می‌شود كه «مردم ایران به نقطه‌ای رسیده‌اند كه دریافته‌اند این نظام اصلاح‌پذیر نیست. » عبادی در حالی از قول مردم ایران نظام را اصلاح ناپذیر می‌خواند كه تحریم‌های بیشتر یعنی فشار بیشتر بر مردم. آیا مردم ایران كه در دو انتخابات اخیر ریاست جمهوری به كسی رأی داده‌اند كه مدعی رفع تحریم‌های ظالمانه غرب علیه ایران بوده، با اعمال تحریم‌های بیشتر علیه خود موافق خواهند بود؟!
 
او تأكید می‌كند خواهان اقدام نظامی علیه ایران نیست، اما می‌گوید كه امریكا می‌تواند به مردم ایران برای تغییر نظام كمك كند. رویكرد شیرین عبادی در میان كسانی كه پیش از این مورد حمایت اصلاح طلبان ایران بودند و بعد با خروج از كشور، رسماً اعلام كردند نه اصلاح‌طلب بلكه در پی تغییر حكومت هستند، رویكرد جدیدی نیست.
 
به عنوان یك نمونه به نامه 30 نفر از فعالان اصلاح طلب به دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریكا اشاره می‌كنیم كه حدود یك سال و نیم پیش نوشته شد. نامه‌ای كه صریحاً دولت ایران را همانند داعش و حتی مسئول جنایت‌های تكفیری‌ها اعلام كرد در حالی كه دولت ایران مشغول نبردی سخت با داعش بود: «داعش و حكومت اسلامی ایران، دو روی سكه‌‌ تروریسم بنیادگرانه اسلامی هستند. كابوس جهانی تروریسم بنیادگرای اسلامی تنها زمانی پایان خواهد یافت كه خلافت اسلامی (داعش) و حكومت اسلامی در ایران جای خود را به نظام‌های منتخب مردمی طرفدار صلح و رفاه دهند. » 
 
آنها تقاضای تحریم ایران را كردند: «دولت جدید در همكاری با كنگره، باید تحریم‌های موجود علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را گسترش دهد... ما از رئیس‌جمهور منتخب می‌خواهیم كه یك ائتلاف بین‌المللی را برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران و وادار كردن این رژیم برای متوقف كردن برنامه موشك بالستیك دوربردش تشكیل دهد. » و در نهایت قول سرسپردگی به امریكا در دولت جدید، گویی باورشان شده جمهوری اسلامی رفتنی است و باورشان شده در دولت پس از جمهوری اسلامی آنها كاره‌ای خواهند بود: «ایرانِ بعد از حكومت اسلامی، ظرفیت آن را دارد كه یكی از ثابت‌قدم‌ترین متحدان امریكا در جهان باشد.»
 
براندازی به قیمت فشار بر ملت ایران؛ به قیمت وقاحت علیه ملت؛ به قیمت حقارت مقابل امثال ترامپ و به قیمت استقلال، عزت و شرافت سیاسی. هدف برایشان وسیله را توجیه كرده است! شیرین عبادی هم از این جمع جدا نیست.
 
نوبلی برای جنگ علیه ایران!
 
عبادی از دولت امریكا می‌خواهد كه یك كانال ارتباطی با گروه‌های برانداز ایجاد و از آنها برای فشار به نظام ایران و برگزاری همه‌پرسی جهت تغییر نظام، حمایت كند. این درخواست عبادی البته سال‌هاست توسط دولت امریكا انجام می‌شود و درخواست انجام كاری است كه ایالات متحده حتی بی درخواست او آن را انجام می‌دهد. درخواستش فقط دست حاكمان امریكایی را برای توجیه دخالتشان در امور داخلی ایران پر می‌كند تا بگویند ما به خواست مردم ایران مشغول مداخله‌ایم!
 
واقعیت امر آن است كه امثال شیرین عبادی با عنوان پر طمطراق «برنده جایزه صلح نوبل» خود زاییده همین كمك‌های امریكا به مخالفان ایران و اجابت درخواست‌های كمكی است كه ذلیلانه و با زیر سوال بردن استقلال یك ملت انجام می‌شود. كیست كه نداند صلح نوبل جایزه‌ای سیاسی است و اگر امثال عبادی كمی دقیق به لیست گیرندگان این جایزه نگاهی بیندازند، نه تنها گرفتن آن را فخر نمی‌دانند، بلكه از قرار گرفتن نامشان در چنین لیستی شرم زده هم خواهند شد. آنگ‌سان سوچی، كسی كه سال‌ها قبل جایزه صلح نوبل را برد، از حامیان جنایات وحشناك علیه روهینگیا‌های میانمار است. جنایتی كه توان دیدن تصاویر آنها در وجود هر كسی نیست. شیمون پرز و اسحاق رابین نخست وزیران رژیم صهیونیستی هم از جمله گیرندگان این جایزه هستند. باراك اوباما كه تكفیری‌های خاورمیانه در زمان دولت او و با حمایت آن دولت شكل گرفتند، برنده صلح نوبل است. 
 
عبادی می‌گوید دنبال جنگ نظامی نیست، اما حتماً می‌داند ایران ایرانی نیست كه بشود علیه آن اقدام نظامی كرد و برای همین هم بر آن اصرار ندارد. می‌داند كه مقامات امریكایی هم به این نكته واقف هستند و علیه ایران دست به ماشه نخواهند شد. برای همین هم تقاضای ناشدنی نمی‌كند؛ بلكه تقاضایی می‌كند كه از قبل اجابت شده است؛ تحریم اقتصادی و كمك به ضدانقلاب و این هر دو اعلام جنگ به ایران است؛ كاری كه امریكا سال‌هاست می‌كند. جنگ كه تنها جنگ نظامی نیست؛ تحریم‌های دارویی كه با جان مردم ایران بازی كرد هم جنگ علیه این ملت بود و ....
 
جای خالی خط‌كشی اصلاح طلبان با عبادی
 
آنهایی كه در این گزارش صحبت‌شان رفت، همگی روزی مورد حمایت تام اصلاح‌طلبان ایران بوده‌اند. اغلب آن 30 نفری كه به ترامپ نامه ذلیلانه نوشتند، روزگاری از فعالان دانشجویی اصلاح طلب بودند. شیرین عبادی كسی بود كه اصلاح طلبان همواره فخر جایزه صلح نوبلش را می‌فروختند و در پرونده‌های گوناگون قضایی وكیل مدافع آنها در دادگاه بوده است. از جمله در پرونده قتل‌های زنجیره‌ای یا كوی دانشگاه. آیا فقط حمایت باید كرد و روزی كه انحراف آنان از مسیر خیرخواهی مردم ایران منحرف شد، نیازی به هیچ‌گونه اعلام برائتی نیست؟ شیرین عبادی می‌داند این روزها كسانی در امریكا بر سر كار آمده‌اند كه جز به براندازی در ایران نمی‌اندیشند و تحریم اقتصادی كمترین كارشان علیه ملت ایران است. جان بولتون كه به اصرار بر اقدام نظامی علیه ایران معروف است، به تازگی مشاور امنیت ملی امریكا شده و پیش بینی خروج كامل امریكا از برجام هم می‌شود. عبادی حالا امیدوارتر از همیشه است كه براندازی اتفاق بیفتد؛ اما این میان جای خالی اعلام برائت اصلاح‌طلبان دیده می‌شود. اصلاح طلبانی كه مدعی هستند می‌توانند با مذاكره و دیپلماسی تحریم‌ها را بردارند، حالا باید از كسانی اعلام برائت كنند كه در دامن جریان اصلاح طلبی قد كشیدند و هر روز بهانه جدیدتری برای تحریم علیه ایران فراهم می‌كنند.
 
 
کارشناس سابق بی بی سی: این وضعیت محصول بیست سال  تسامحاصلاح‌طلبان در عرصه سیاست عملی است
علیزاده کارشناس سابق بی بی سی نیز در یادداشتی نوشت: درست دو‌هفته بعد از انتصاب جنگ طلب ترین  شخصیت آمریکا یعنی جان بولتون، درست دو‌ هفته بعد از سفر بن‌سلمان به واشنگتن و عربده‌کشی ایرانهراسانه او و ترامپ، درست در زمانی که تمام دشمنان تاریخی مردم ایران بسیج و متحد شده‌اند، شیرین عبادی، برنده «جایزه نوبل صلح» جاده باز کن جنگ میشود و  بدتر از آن، در راه ویرانی ایران و اقتصاد و رزق و روزی هشتاد میلیو‌ن ایرانی قدم برمیدارد
 
‎عبادی در مصاحبه با یکی از خبرنگاران بدنام نومحافظه‌کار و نزدیک به اسراییل بلومبرگ گفته کارش با اصلاحات تمام شده و خواهان «رژیم چنج» یا تغییر نظام از طریق تحریم بیشتر، لغو‌ قراردادهای تجاری اروپا و ورشکسته کردن اقتصاد ایران است عبادی دیگر چیزی جز سرهنگ ارتش ترامپ و بن‌سلمان نیست. در هر فرهنگ دیگری، حتی در همان غرب لیبرال، نام این کار چیزی جز «خیانت» به ملت  خود نیست. 
 
‎بر عبادی حرجی نیست. او‌ ساخته و پرداخته جایزه‌های غرب است که کارکردشان ‌ تولید رهبران پوشالی و‌مصنوعی جنبش‌های دروغین و تزریقی و وارداتی است
 
‎اما اصلاح طلبان «حق» ندارند ساکت بمانند. همان اصلاح طلبانی که بیست سال از عبادی به عنوان یک متحد بهره برده‌اند. و به ویژه آن گروه از اصلاح‌طلبانی که تنها ده ماه پیش هنوز با عبادی لابی میکردند به امید اینکه در انتخابات شرکت و از روحانی حمایت کند
 
‎خانمها و آقایان اصلاح‌طلب! به سرنوشت شیرین عبادی خوب نگاه کنید. این وضعیت محصول بیست سال خط کشی نکردن شما با نیروهای وابسته است. این وضعیت محصول بیست سال تساهل و تسامح شما در عرصه سیاست عملی است
 
اخبار مرتبط:
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی