قول احسن
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : کوثری
مطالب اخیر
نویسندگان
به دنبال برائت پدر صورت گرفت:
نگارنده نامه خطاب به رهبر انقلاب که (ابهامات پیرامون عملکردش همچنان باقی است و پاسخ روشنی به آنها نداده است)، در این خصوص باید دلایل مصداقی بیاورد چرا که متن نامه فقط یک ادعایی بیش نیست و به صورت کلی است و بدون دلیل و توضیح کافی این موارد رامطرح کرده است.
به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی شهدای ایران، محمد علی آهنگران فعال اصلاح طلب و از حامیان پر و پا قرص سران فتنه،در  اقدامی فرار رو به جلو،(پس از آنکه پدرش (حاج صادق آهنگران) در یک اقدام انقلابی،در شانزدهم اسفند سال گذشته  در محضر امام امت خامنه ای عزیز، به دلیل حمایت و نزدیکی پسرش (محمد علی ) به سران فتنه به خصوص رئیس دولت اصلاحات،باخواندن اشعاری از وی به طور علنی ابراز برائت کرده و باعث خوشحالی نیروهای انقلابی به خصوص خانواده های معظم شهدا ،رزمندگان و ایثاگران و امت ولایتمدار  گردید)،در صفحه شخصی خود با انتشار نامه ای به رهبر انقلاب ،از اختلاف سلیقه سیاسی با پدرش سخن به میان آورده که این موضوع در بین جریانات سیاسی داخل نظام پذیرفته شده است و ایرادی هم به آن وارد نیست.

ادعاهای بی اساس
یک نمونه از ارادت محمد علی آهنگران به یکی از سران فتنهوی در این نامه به صورت کلی عنوان می کند:فرزند "نوح" نیست و هیچ توضحی در خصوص عملکرد خود که در تناقض با دیدگاه های رهبر انقلاب  می باشد، ارائه نمی کند و در ادامه علیرغم اینکه بیان می کند طرفدار اصلاح طلبان و حسن روحانی رئیس جمهور است، اما برای معرفی خود از اعتبار و جایگاه پدرش (حاج صادق آهنگران) سردار سپاه و حماسه خوان دفاع مقدس هزینه می کند.


ادعاهای بی اساس

نگارنده نامه خطاب به رهبر انقلاب که (ابهامات پیرامون عملکردش همچنان باقی است و پاسخ روشنی به آنها نداده است)، در این خصوص باید دلایل مصداقی  بیاورد چرا که متن نامه فقط یک ادعایی بیش نیست و به صورت کلی است و بدون دلیل و توضیح کافی این موارد رامطرح کرده است.


ادعاهای بی اساس

متن شعری که حاج صادق در در محضر امام، در برائت از محمد علی خواند:

منم که در دل طوفان به نوح می نازم

شبیه نوح به اولاد دل نمی بازم

اشاره کن به من ای نوح آسمانی من
ببین چه‌ها کند این شور جانفشانی من

ببین چگونه دهم سر، پسر که چیزی نیست
به راه دوست تمام جهان پشیزی نیست

محبتی نتواند مرا اسیر کند
مرا فقط غم تو ای امیر پیر کند


لازم به ذکر است؛ حاج صادق، قبل از ابراز برائت علنی  نیز بارها در محافل خصوصی از فرزندش ابراز برائت  کرده بود و همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به انقلابی و ولایی بودن خودتان آیا تا به حال نسبت به مواضع فرزندتان که خلاف آرمان های انقلاب است تذکری داده اید یا خیر گفته بود: مواضع بنده انقلابی و ولایی است و طرفدار پروپاقرص رهبری هستم؛ طرفداری بنده از رهبری بدون چون و چرا است.

بنده با نظرات فرزندم مخالف هستم و بارها نیز به او تذکر داده‌ام اما اظهارات وی نظر شخصی خودش استذ و نمی دانم با فرزندم چه کنم؛ خیلی هم نصیحتش کرده ایم اما راه خودش را میرود؛ بنده هم نمی خواهم زیاد فشار بیاورم؛ راهنمایی های پدرانه زیاد کرده ام اما در نهایت باید بگویم بنده با دیدگاه و نظرات ایشان کاملا مخالفم.

******

در ادامه متن نامه این روحانی حامی سران فتنه به رهبر انقلاب در زیر می آید:

     بسم الله الرحمن الرحیم
    مَن كانَ یُریدُ العِزَّةَ فَلِلَّهِ العِزَّةُ جَمیعًا إِلَیهِ یَصعَدُ الكَلِمُ الطَّیِّبُ وَالعَمَلُ الصّالِحُ یَرفَعُهُ وَالَّذینَ یَمكُرونَ السَّیِّئَاتِ لَهُم عَذابٌ شَدیدٌ وَ مَكرُ أُولٰئِكَ هُوَ یَبورُ
    محضر مبارك مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه أی دام عزه
    درود و صلوات الهی به روان تابناك همه دوستان خدا ، ستارگان آسمان هدایت،انبیاء و امامان نور و شهیدان راه حق، همانها كه درخشیدند و جان بخشیدند و بشریت را به روشنی و رشد و رویش رهنمون ساختند و سلام و تحیت خدا بر شما رهبر گرانقدر انقلاب إسلامی
    ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام هادی علیه السلام فرا رسیدن دوازدهم فروردین یوم الله جمهوری إسلامی را به پیشگاه شما و همه آنان كه دل در گرو عظمت و اقتدار اسلام و ایران و جمهوری إسلامی دارند و زندگی و حیات خود را وقف اعتلای كلمه حق و اهتزاز پرچم پر افتخار جمهوری إسلامی نموده اند تهنیت عرض می كنم
    من محمد علی آهنگران فرزند سردار حاج صادق آهنگران حماسه خوان دوران دفاع مقدس و ستایشگر و مداح خاندان آل الله علیهم السلام هستم. افتخار من و هر آنكس كه نام آهنگران برخود دارد آن است كه منتسب به مردی است كه زندگی خود را وقف اسلام و جمهوری اسلامی و شهیدان كرده و همگان او را به صفت بلبل خمینی می شناسند و در طول همه این سالها نام نامی خمینی كبیر بركت روزگار و شیرینی زندگی او و خانواده او بوده است. پدرم بزرگترین افتخارش نوكری اهل بیت علیهم السلام، پاسداری انقلاب و سربازی ولایت است و تمام جوانی و عمر خود را وقف زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان كرده كاری كه به فرموده شما كمتر از شهادت نیست. برای من و همنسلان من ، او و همرزمان و یاران شهیدش نمادی از ایثار و اخلاص و فداكاری اند و عزت و افتخار امروز ایران مرهون مجاهدتها و تلاشهای ایشان است. من به وجود پاكش افتخار می كنم و او را الگوی خویش و حجت مسلمان بودن و انقلابی بودن خود می دانم مادام كه در همین مسیر نورانی و روشن قدم بر دارد و به راه امام و و شهداء و جمهوری إسلامی وفادار بماند.
    رهبر عزیز!
    همچنانكه می دانید در آخرین دیداری كه جمعی از فرماندهان و ایثارگران و دست اندركاران كاروانهای راهیان نور با حضرتعالی داشتند پدرم اشعاری شور انگیز و حماسی قرائت كردند كه سرشار از مضامین انقلابی بود و هنرمندانه همچون همیشه بر وفاداری خود و همه سربازان انقلاب با آرمانهای امام و شهیدان و ولایت فقیه تأكید كردند. در ابیات پایانی آن مثنوی بلند ابیاتی بود خطاب به شما و بدین شرح كه :
    منم که در دل طوفان به نوح می نازم
    شبیه نوح به اولاد دل نمی بازم
    اشاره کن به من ای نوح آسمانی من
    ببین چهها کند این شور جانفشانی من
    ببین چگونه دهم سر، پسر که چیزی نیست
    به راه دوست تمام جهان پشیزی نیست
    محبتی نتواند مرا اسیر کند
    مرا فقط غم تو ای امیر پیر کند
    به دنبال خواندن این ابیات و به واسطه تفاوت سلیقه سیاسی كه مابین من و پدر بزرگوارم وجود داشته برخی رسانه های مدعی اصول و ارزشها با بداخلاقی تمام اشعار فوق را برائت حاج صادق از فرزندش محمد علی تعبیر كرده و ضمن انعكاس وسیع آن در شبكه های اجتماعی و فضای مجازی من را خارج از دایره نظام إسلامی ، حامی (به تعبیر آنان) فتنه و دور افتاده از ارزشهای انقلاب و جمهوری إسلامی معرفی كرده اند.
    من مدتی درنگ نمودم تا گردوغبار مسموم رسانه های بی تقوا فروكش كند اما اكنون نه برای دفاع از خودم و نه به منظور كسب رضایت كسی یا طمعی یا غرضی دنیوی بلكه برای ثبت در تاریخ و شهادت در پیشگاه پرودگار و دوری از موضع این تهمت زشت اعلام می دارم من خود را فرزند این انقلاب و دلباخته راه امام و پشتیبان ولایت فقیه می دانم. من اهل نفاق و دورنگی نیستم و تلاش می كنم آنچه را كه به حق می دانم با صراحت و شجاعت بیان كنم . خدا نیاورد آن روز را كه بین ما و شما جدایی افتد و از فداكاری برای اسلام و جمهوری إسلامی دست بكشیم. من پیرو آن امامی هستم كه اسلام را یگانه راه سعادت بشر می دانست و مبارزه با ظالمان و مستكبران و دفاع از مظلومان و مستضعفان جهان را به عنوان رسالت بزرگ خود برگزید. من پیرو آن امامی هستم كه با اتكاء به رای و نظر ملت، جمهوری إسلامی را به عنوان میراث بزرگ خود برای ما به یادگار گذاشت و صندوقهای رای مردم را میزان و ملاك سیاستها و تصمیم گیریها قرار داد. من پیرو آن امامی هستم كه بر دست و بازوی رزمندگان و مجاهدان انقلاب بوسه می زد و خود را خدمتگزار كوچك ملت می دانست.

    رهبر بزرگوار!
    دلیل اصلی تهمتها و حمله هایی كه در هفته های أخیر شده است این بوده كه من مثل میلیونها إیرانی دیگر با تحقیق و پژوهش و تفكر و از بین سلایق سیاسی موجود در چارچوب نظام جمهوری إسلامی ، روش و منش و بینش موسوم به اصلاح طلبی را برگزیده ام و این دیدگاه را بهتر از سایر دیدگاهها برای اعتلا و پیشرفت كشور تشخیص داده ام. مبنای این انتخاب همانا نقشه راهی بود كه امام راحل عظیم الشأن در نامه معروف به منشور برادری ترسیم كردند. آنجا كه تأكید كرده بودند طبیعت انقلاب و نظام همواره اقتضا میکند که نظرات در زمینه های مختلف و لو مخالف با یکدیگر آزادانه عرضه شود و کسی توان و حق جلوگیری از آن را ندارد ایشان اختلاف نظر در چارچوب نظام را به رسمیت شناختند و آن را مفید به حال كشور دانستند. اصلاح طلبی كه به آن باور داریم همان اصلاح طلبی مبتنی بر أصول است كه در مقابل افساد است نه در مقابل اصولگرایی و حضرتعالی بر آن صحه گذاشتید و چارچوب كلی آن را ترسیم كردید. آنچه بدان معتقدیم اجرای بدون تنازل قانون أساسی به عنوان میثاق ملی و پاسداری از حق حاكمیت ملت بر سرنوشت خویش در همه عرصه هاست. آنچه بدان باور داریم مبارزه با استكبار و مرزبندی با ساختار شكنان و براندازان ضدانقلاب در عین الفت و برادری با دوستان انقلاب و وفاداران به خط امام است. آنچه بدان ایمان داریم همانا التزام به اصول متین و متقنی است که از مبانی معرفتی اسلام برخاسته، با اصلاح روشها به صورت روزبه روز و نوبه نو. اگر نقدی و نظری به برخی رویه ها و سیاستها وجود دارد از سر دلسوزی و برای ساختن و هدایت جامعه و اعتلای جمهوری إسلامی است. اگر نقدی می كنیم به واسطه آن است كه ظرفیت نظام إسلامی را در پذیرش نقد و منتقد بالا می دانیم و به گفته شما دلگرمیم آنجا كه درششم آبانماه سال هشتاد و هشت در دیدار با جمعی از نخبگان علمی كشور فرمودید: (اینی هم که گفتند از رهبری انتقاد نمی کنند ، شما بروید بگویید انتقاد کنند . ما که نگفتیم از ما کسی انتقاد نکند ، ما که حرفی نداریم . من از انتقاد استقبال می کنم ، البته انتقاد هم می کنند . بنده هم می گیرم ، دریافت می کنم و انتقادها را می فهمم)

    أی رهبر عزیز!
    وقتی كه بصیرت گوهری كمیاب است
    كام همه از سرابها سیراب است
    یارب رحماء بینهم رفته كجا
    وقتی كه اشداء علی الاحباب است (حاج علی انسانی)
    ممكن است هر جریان سیاسی نقاط ضعفی داشته باشد یا در روشها دچار اشتباه شود اما معتقدم جریان اصیل اصلاح طلب و بزرگان آن همواره معتقد به نظام و مطیع أوامر مقام شامخ ولایت بوده اند؛ هرگز أصول و داربستها را نشكسته و از آن عدول نكرده اند و با ضد انقلاب برانداز مرزبندی داشته اند. در وجود آنها اعتقاد و عشق به خدا و خدمت به خلق نهفته و دین شان جمهوری إسلامی است و اگر روزی فرمان دهید در صف اول مجاهدت و جانبازی برای اسلام و انقلاب حاضر خواهند شد. باور داریم براساس آنچه شما بارها فرموده اید و امام خمینی در منشور بیداری وصیت نموده اند با تبادل افکار و اندیشههای سازنده مسیر رقابتها را از آلودگی و انحراف و افراط و تفریط باید پاک نمود چرا كه در شرایط خطیر امروز كشورمان به تفکر و به وحدت و برادری نیاز دارد.
    أی رهبر گرانقدر!
    من نظام إسلامی را كشتی نوح می دانم كه كشتیبانی خبیر دارد و بقدری وسیع است كه هر انسانی با هر تنوعی از جنس و رنگ و نژاد در آن جایگاه دارد. من پسر نوح نیستم؛ و بسیاری از فرزندان این انقلاب كه ممكن است با پدران مجاهدشان اختلاف سلیقه داشته باشند نیز پسران نوح نیستند. من افتخار می كنم به بركت روضه ها و اشكهای پدرم و دعای خیر او در این كشتی امن و آرام داخلم و در كنار میلیونها مرد و زن إیرانی از همه طوفانها و گردابها عبور خواهم كرد.
    این نامه أی كه به حضورتان نوشته ام درد دل یك فرزند با پدر، عرض حال یك شاگرد و طلبه با استاد خود و سخن یك شهروند با رهبرش است. آرزو دارم با رهبری خردمندانه شما ایران إسلامی از شرایط خطیر امروز عبور كند و همه در فضایی سرشار از همدلی و همبستگی و اتحاد مقتدر تر از همیشه در این مسیر سعادتبخش استوار و ثابت قدم باشیم . باز هم دوازدهم فروردین روز جمهوری إسلامی را به پیشگاه شما تبریك عرض نموده از خداوند متعال دوام عزت و طول عمر و سلامتی شما را خواهانم
    فرزند كوچكتان
    محمدعلی آهنگران

شایان ذکر است؛ وی قبلا نیز با نوشتن مطالبی در نقد برخی بزرگان جریان اصولگرا به خصوص آیت الله علم الهدی توهین هایی را نسبت به آنان روا داشته بود!

در ادامه به بازدید کنندگان محترم توصیه می شود مطالب مرتبط در این زمینه را نیز "حتما" بخوانند:نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی